Na czym polega IPL?

IPL (Intense Pulse Light) działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, której podstawą jest występowanie zjawiska wybiórczego pochłaniania promieniowania przez chromofory znajdujące się w organizmie człowieka, takie jak melanina, hemoglobina czy porfiryny. Chromofory to cząsteczki pochłaniające światło. Fototermoliza polega na kierowaniu energii świetlnej na chromofory tkanek, przemianie energii świetlnej w energiię cieplną wewnątrz chromoforu, co powoduje powstawanie endogennego ciepła i częściowe lub całkowite niszczenie struktur docelowych bez naruszenia tkanek sąsiadujących.

IPL pozwala na wykonanie następujących zabiegów:

- depilacja laserowa

- fotoodmładzanie

- usuwanie przebarwień

- niwelowanie rumienia

- leczenie trądziku

 

Podczas fotoodmładzania skóry twarzy temperatura na powierzchni naskórka osiąga 40-48 C, co odpowiada temperaturze 55-56 C, w obrębie skóry właściwej. Temperatura ta pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, oraz powoduje regenerację starego kolagenu. Badania rozkładu kolagenu w obrębie skóry poddanej fotoodmładzaniu wykazują, że w tym obszarze wzrasta liczba nowych włókien kolagenowych, a ich układ staje się bardziej regularny.

EFEKTY:

- poprawa jędrności

- poprawa elastyczności

- redukcja rozszerzonych porów

- redukcja przebarwień

- wygładzenie zmarszczek

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW: 6-8 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.

CZAS TRWANIA : 20 minut

CENA : 90 zł

 

Przebarwienia skóry bardzo często powstają pod wpływem światła słonecznego i w wyniku nagromadzenia w niektórych miejscach większej ilości barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry –melaniny. Podczas zabiegu wchłonięte przez melaninę światło zamienia się w energię cieplną. Skutkiem tego procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu , których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry.

EFEKTY:

- przebarwienia rozjaśnione lub całkowicie usunięte

- wyrównany koloryt skóry

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:  co 3-4 tygodnie, seria 3-5 zabiegów.

CZAS TRWANIA: 20 minut

CENA : 90 zł

 

Rozszerzone naczynka i rumień na twarzy to bardzo częsty problem. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji. W pierwszej fazie pojawia się rumień, który z czasem utrwala się na stałe. Rozszerzone naczynia stają się osłabione i bardziej narażone na pękanie co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego.  W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu światła IPL chromatoforem docelowym jest oksyhemoglobina. Energia świetlna jest pochłaniana przez oksyhemoglobinę i zamienia się w ciepło. Do krzepnięcia krwi wewnątrz naczynia dochodzi w temperaturze powyżej 700C. Ciepło przenoszone zostaje na ściany naczynia wywołując jego koagulację, co prowadzi do jego obkurczenia.

EFEKTY:

- zniwelowany rumień twarzy

- drobne naczynka zamknięte

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW: co 2 tygodnie, seria minimum 3 zabiegów w zależności od nasilenia rumienia.

CZAS TRWANIA: 20 minut

CENA: 90 zł

 

Fale świetlne o długości 420-1200 nm emitowane przez urządzenie IPL wykorzystywane są przy leczeniu zapalnych zmian trądzikowych. Ta długość fal jest pochłaniana przez porfiryny – metabolit beztlenowych bakterii Propionibacterium Acnes, odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego. Porfiryny pod wpływem promieniowania uwalniają aniony tlenowe, które powodują śmierć beztlenowej komórki bakteryjnej. Niszczony jest w ten sposób czynnik zapalny, co owocuje zmniejszeniem ilości zapalnych zmian trądzikowych. Dodatkowo działanie ciepła powoduje uporządkowanie włókien kolagenowych, co pomaga w zniwelowaniu blizn potrądzikowych.

EFEKTY:

- zmniejszenie ilości zapalnych krostek, grudek

- redukcja blizn potrądzikowych

- wyrównanie struktury skóry

- zwężenie porów

- zmniejszony łojotok

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW: 6-8 zabiegów co 2 tygodnie

CZAS TRWANIA: 20 minut

CENA: 90 zł